Podnośnik koszowy 4×4 gdzie sprawdzi się najlepiej?

zwyżka samochodowa 4x4

Oferta HMF Polska jest dosyć szeroka, jeśli chodzi o zwyżki. Aktualnie dostępnych mamy aż 19 modeli podnośników koszowych o najróżniejszych parametrach. Naszym klientom oferujemy m.in.: zwyżki teleskopowe, podnośniki koszowe teleskopowo przegubowe, podnośniki samochodowe do 3,5 tony, a także podnośniki koszowe 4×4, jak również zwyżki z pełną izolacją. I to wciąż nie wszystko! W dzisiejszym materiale skupimy się jednak na podnośnikach koszowych 4×4, bo to o nie często ostatnio Państwo pytacie. Zapraszamy do lektury.

podnośnik koszowy 4x4

Podnośnik koszowy 4×4 – idealny do wymagającego terenu

Zwyżki terenowe – czyli samochody z napędem 4×4 i podnośnikiem koszowym stworzone są do pracy w trudnych warunkach. Grunt umiejscowiony poza drogami twardymi stwarza duże problemy w poruszaniu się maszyn. Jeśli jednak dodać do tego wymagające warunki atmosferyczne takie jak śnieg, błoto, deszcz, które powodują, że podłoże staje się jeszcze bardziej grząskie, to oczywistym staje się fakt, że zwykła zwyżka samochodowa to zdecydowanie za mało.

Do prac, planowanych w wymagającym terenie, dedykowane są specjalne podnośniki koszowe 4×4, które bez trudu pokonają każdą wyboistość terenu. Jakie branże najczęściej korzystają z podnośników koszowych 4×4? Rozwiązanie to jest bardzo popularne w branży energetycznej. Słupy energetyczne bardzo często umiejscowione są poza drogami utwardzonymi – rozwiązanie to wymaga pokonania dużych wyboistości, by dotrzeć na miejsce pracy. Właśnie z tego względu w energetyce tak popularne są podnośniki koszowe 4×4. Maszyn tych używa się przede wszystkim do konserwacji linii napowietrznych i do pomocy przy usuwaniu bieżących usterek.

Również branża budowlana bardzo ceni sobie podnośniki koszowe 4×4 – pojazdy te mogą dotrzeć niemal w każde potrzebne miejsce bez względu na warunki pogodowe. Taka zwyżka może się przydać np. do podawania materiałów i narzędzi budowlanych, do przygotowania trenu pod planowane prace, do prac wykończeniowych przy inwestycjach.

Sądzimy, że może zainteresować Cię również ten materiał: Podnośnik koszowy do pielęgnacji zieleni

Podnośnik koszowy 4×4 w ofercie ISOLI

Szukając zwyżki terenowej dla swojego przedsiębiorstwa, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Istotne są wymiary pojazdu, które można sprawdzić na rysunku technicznym dostarczonym przez producenta. Diagram udźwigu pokazuje zasięg ramienia, promień obrotu kosza i różne pozycje rozłożonego wysięgnika. Na karcie technicznej sprawdzimy np. maksymalną wysokość roboczą zwyżki, maksymalny wysięg boczny, udźwig i wymiary kosza, rodzaj zastosowanych podpór, rodzaj sterowania podnośnika koszowego.

W ofercie ISOLI znajdziecie Państwo zwyżkę MPT 140 4×4 o następujących parametrach:

 • Wysokość podstawy kosza zwyżki 11,40 m
 • Wysokość robocza 13,4 m
 • Max. Wysięg boczny 7,10 m
 • Max. Udźwig kosza 230 kg
 • Obrót kolumny 270 stopni
 • Wymiary kosza 1400 x 710 x 1150 mm
 • Obrót kosza 400 stopni
 • Kosz aluminiowy w standardzie (istnieje możliwość zamówienia kosza z włókna szklanego lub nawet zwyżki z pełną izolacją)
 • Sterowane hydrauliczne
 • Podpory A+A

Zwyżka ta montowana jest na podwoziu Nissan Navara. W 2020 roku wydaliśmy taką zwyżkę do klienta z branży energetycznej. Pojazd wyposażony był m.in.: w ramę pomocniczą z 4 podporami (typ HE+H), sterowanie hydrauliczne, skrzynkę narzędziową, aluminiową antypoślizgową osłonę ramy pomocniczej, system opuszczania awaryjnego, zawory równoważące na wszystkich siłownikach, 3-sekcyjny wysięgnik teleskopowy, automatyczne poziomowanie kosza, system antykolizyjny, układ hydrauliczny z filtrem wysokociśnieniowym, klimatyzację i sterowanie z pilota.

Podnośnik koszowy 4×4 doskonale sprawdzi się tam, gdzie zwykła zwyżka nie da rady wjechać. Piasek, błoto, podmokłe tereny – jak wiemy, warunki do pracy nie zawsze są idealne, a niektóre branże po prostu nie mogą czekać na lepszą pogodę. Wszędzie tam, gdzie tradycyjna zwyżka nie jest w stanie sobie poradzić, zachęcamy do użycia podnośnika koszowego 4×4. W ofercie ISOLI Polska znajdziecie Państwo zwyżkę MPT 140 4×4 na podwoziu Nissan Navara – zachęcamy jak zawsze do zapoznania się z pełną ofertą naszych produktów oraz do kontaktu z działem handlowym. Do usłyszenia!

Zachęcamy do przejrzenia innych artykułów na naszym blogu:

 • Czyszczenie rynien po zimie z podnośnikiem koszowym
  Czyszczenie rynien po zimie nie musi być wcale trudnym zadaniem – o ile zdecydujemy się na wykorzystanie zwyżki. Dlaczego podnośnik koszowy dobrze sprawdza się przy takich pracach? Sprawdźmy!
 • Podnośniki koszowe do branży dekarskiej
  Jakie podnośniki najlepiej sprawdzą się do branży dekarskiej? Przegląd popularnych modeli!
 • Zwyżki w branży fotowoltaicznej
  Rosnące zainteresowanie Odnawialnymi Źródłami Energii sprawia, że firmy fotowoltaiczne chętnie inwestują w zakup nowych podnośników koszowych. Szerzej o zastosowaniu zwyżek w fotowoltaice piszemy w artykule.
Facebook