Podnośniki koszowe do branży dekarskiej

zwyżka samochodowa

Zwyżki, zwane inaczej zwyżkami koszowymi, czy wysięgnikami koszowymi, są urządzeniami o wszechstronnym zastosowaniu w wielu różnorodnych branżach. Dziś szerzej opowiemy o jednym segmencie działalności, w którym zwyżki wykorzystywane są nadzwyczaj chętnie. Zapraszamy do lektury.

Usługi dekarskie a podnośniki koszowe

Kim jest dekarz? To fachowiec, który zajmuje się wykonywaniem pokryć dachowych oraz remontem dachów. Zawód ten ma długą tradycję, w materiałach historycznych dekarz jako samodzielny rzemieślnik występuje już w XIX wieku. Jeszcze kilka lat temu dekarz uznawany był za zawód deficytowy – co było spowodowane najprawdopodobniej załamaniem się systemu szkolnictwa zawodowego w latach 90. Dziś zarówno samych dekarzy, jak i profesjonalnych firm świadczących usługi dekarskie jest coraz więcej. Wpływ na ten stan rzeczy ma z pewnością trwający od kilku lat boom budowlany. Do jakich prac dekarskich wykorzystywane są wysięgniki koszowe?

  • Budowa dachu: budowa dachu to zdecydowanie zadanie dla specjalistów. Dzięki wykorzystaniu podnośnika koszowego firmy dekarskie są w stanie wygodnie i bez pośpiechu układać pokrycie dachowe na budynkach różnego typu.
  • Naprawa więźby dachowej: nie tylko samo pokrycie, ale i więźba dachowa mogą wymagać okresowych przeglądów i napraw. Podczas takich prac usuwane są elementy przegniłe, zaatakowane przez owady, czy zagrzybione.
  • Naprawa lub wymiana pokrycia dachowego: konieczność całkowitej wymiany pokrycia dachowego to przypadek skrajny i dotyczyć on może przede wszystkim wieloletnich budynków, które znajdują się w złym stanie technicznym. Zdecydowanie częściej napotykamy na sytuację, gdy ze względu na powstałe usterki, czy nieszczelności konieczna będzie częściowa wymiana dachówek lub blachy. W tych pracach zdecydowanie pomocny okaże się wysięgnik koszowy, za pomocą którego sprawnie przetransportujemy materiał budowlany na potrzebną wysokość.
  • Montaż i naprawa orynnowania: ważne miejsce wśród prac dekarskich zajmuje montaż i naprawa rynien. Zamiast rozkładać rusztowanie, możemy w tym celu posłużyć się zwyżką samochodową – szybkość działania i komfort to zdecydowane zalety tego rozwiązania.
  • Przeglądy okresowe dachów: dla utrzymania dobrej kondycji nie tylko dachu, ale i całego systemu rynnowego niezwykle ważne jest wykonywanie przeglądów okresowych dachów, które mogą ujawnić ewentualne usterki.
  • Mycie dachów: dlaczego warto myć dach? Istotne są tu nie tylko względy estetyczne (choć warto przyznać, że zakurzona, pokryta wieloletnim brudem dachówka nie wygląda dobrze), ale też kwestie praktyczne. Podczas mycia możliwe jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń takich jak mech, kiełkująca trawa, pozostałości po ptasich gniazdach, które mogłyby się w dłuższej perspektywie przyczynić do naruszenia konstrukcji dachu lub nawet wywołania pożaru. Warto pamiętać o tym, że samodzielne mycie dachów jest bardzo niebezpieczne – z tego względu warto zaufać doświadczonym fachowcom, którzy wykonają zlecone czynności przy użycia wysięgnika koszowego.
  • Odśnieżanie dachów: zimą, szczególnie ważnym zadaniem dla właścicieli obiektów wielkopowierzchniowych z płaskim dachem jest regularne usuwanie zalegającej pokrywy śniegowej. W odśnieżaniu dachów szczególnie pomocna może być zwyżka samochodowa.
  • Naprawy i renowacje świetlików dachowych: świetliki dachowe, choć wyglądają ciekawie i pozwalają wpuścić do pomieszczenia więcej światła słonecznego, stanowią jeden z najbardziej problematycznych elementów dachu. Uszkodzeniu ulegają nie tylko same szyby (np. w wyniku intensywnego gradobicia), ale elementy łączące świetlik z powierzchnią dachu.
  • Malowanie dachów: zamiast wymieniać blachę na dachu, można zlecić firmie dekarskiej odnowę powłoki. Malowanie dachów blaszanych ma wpływ na estetykę całego budynku, pozwala lepiej uchronić dach przed korozją i utlenianiem. Wiele nowoczesnych farb wyposażonych jest w powłokę samoczyszczącą, więc po takim zabiegu dach przez długie sezony będzie wyglądał jak nowy. Malowanie dachów można z dużym powodzeniem wykonywać z użyciem podnośnika koszowego.

W jakich innych branżach sprawdzą się podnośniki koszowe? Dowiecie się tego z artykułu: Podnośniki koszowe – możliwe zastosowania

Które modele zwyżek do naprawy i renowacji dachów? 

Jakie podnośniki koszowe najlepiej sprawdzą się w branży dekarskiej? Naszym klientom możemy zaoferować aż 19 różnorodnych modeli zwyżek do pracy na wysokościach. Modele różnią się budową, parametrami, udźwigiem. Szukając najlepszego modelu podnośnika koszowego dla siebie, warto zwrócić uwagę na parametry poszczególnych sprzętów, a najlepiej skontaktować się z działem handlowym, który krok po kroku przeprowadzi konfigurację i pomoże dobrać taki wysięgnik koszowy, który nie tylko dzisiaj, ale i w przeciągu kolejnych lat znakomicie będzie sprawdzał się w codziennej pracy. A oto niektóre z wysięgników koszowych dostępnych w naszej ofercie:

podnośnik PNT 220 NLX

Podnośnik koszowy (zwyżka) ISOLI MPT 140 4×4: ta zwyżka koszowa z napędem 4×4 zaprojektowana została do pracy w wymagającym terenie. Nieutwardzone drogi, błotniste place, wyboiste tereny – nie stanowią żadnej przeszkody dla poruszania się tego wysięgnika koszowego. Ten pojazd to doskonała opcja dla firm dekarskich, które współpracują z deweloperami i wykonują zlecenia na nowo powstałych budynkach jeszcze zanim infrastruktura terenowa wokół inwestycji jest gotowa.

Zajrzyj również do artykułu: Podnośnik koszowy 4×4 gdzie sprawdzi się najlepiej?

Podnośniki koszowe (zwyżki) ISOLI PT 140, PT 160, PT 180: lekkie i zwinne zwyżki teleskopowe znajdą zastosowanie przy drobnych pracach remontowych i naprawczych. Wymienione modele oferują możliwość realizacji prac na wysokości od 13,5 metra do 18 metrów.

Podnośniki koszowe (zwyżki) ISOLI PNT220 NLX oraz PNT 240: zwyżki przegubowo teleskopowe o wysokości roboczej 21,90 metra i 23,90 metra. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane do większości prac dekarskich np. malowania i remontów dachów, odśnieżania dachów, naprawy świetlików dachowych.

Podnośniki koszowe (zwyżki) ISOLI PTJ 270S oraz PTJJ 36.29: to największe modele wysięgników koszowych w naszej ofercie. Imponujące zasięgi – 19,7 metra w przypadku zwyżki PTH270 S oraz aż 35,60 metra w modelu PTJJ 36.29 sprawiają, że podnośniki te mogą być z powodzeniem używane do prac dekarskich na wyższych budynkach np. kilkupiętrowych budynkach wielorodzinnych.

Prace dekarskie kojarzyć się mogą przede wszystkim z układaniem nowego pokrycia dachowego, ale zakres działalności firm dekarskich jest jednak dużo szerszy. Naprawa uszkodzonej więźby dachowej, montaż orynnowania, odśnieżanie, malowanie, czyszczenie dachów – to prace, które wymagają nie tylko doświadczenia, czy profesjonalnego podejścia, ale również posiadania odpowiedniego sprzętu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą podnośników koszowych (zwyżek) ISOLI i do wybrania najlepszego modelu do prac dekarskich dla siebie!

Facebook