Podnośniki koszowe – możliwe zastosowania

podnośnik koszowy model PT180

Podnośnik koszowy jest urządzeniem bardzo uniwersalnym – świadczyć o tym może choćby fakt, że wykorzystywany jest w najróżniejszych branżach – od reklamowej, przez komunalną, po branżę energetyczną, czy remontową. Gdzie swoje zastosowanie znajdują zwyżki ISOLI? Sprawdzamy!

Zwyżki do branży budowlanej i remontowej

Jedną z najpopularniejszych branż wykorzystujących w swojej codziennej pracy zwyżki koszowe jest branża budowlana i remontowa.  Do jakich czynności przydają się tutaj zwyżki? Wykonanie elewacji, montaż balkonów i balustrad, wymiana okien, montaż budek lęgowych na budynkach, montaż rynien, montaż oświetlenia, montaż zadaszeń dla balkonów i tarasów – to tylko przykłady prac, w których podnośniki koszowe będą niezawodnym partnerem.  

Zapoznaj się z wpisem: Zwyżki do konserwacji mostów i wiaduktów

Zwyżki koszowe w zakładach komunalnych

Kolejną branżą, w której zwyżki koszowe radzą sobie znakomicie, jest zieleń miejska. Współcześnie coraz więcej zakładów pielęgnacji zieleni i przedsiębiorstw komunalnych stawia na nowoczesny sprzęt o uniwersalnym zastosowaniu. Wystarczy wyobrazić sobie możliwości takiego podnośnika koszowego, by zrozumieć, że jest to inwestycja na lata. W przypadku zakładów komunalnych zwyżka jest zakupem, który zwraca się niezwykle szybko. Taki sprzęt znajduje bowiem zastosowanie przez cały rok – od wiosny aż do późnej jesieni może być używany do pielęgnacji zieleni (przycinania drzew ozdobnych, pielęgnacji krzewów, wycinki suchych drzew, usuwania połamanych gałęzi), zimą do rozwieszania oświetlenia i ozdób świątecznych, ale także do wymiany żarówek w lampach ulicznych, mycia znaków drogowych, zrzucania sopli, czy odśnieżania dachów.

zwyżka ISOLI PNT220 NLX

Podnośniki koszowe w branży energetycznej

Jako HMF Polska sp. z o.o. w branży energetycznej działamy od 14 lat. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na sprzedaży i serwisowaniu żurawi samochodowych do energetyki możemy teraz z sukcesem oferować swoim dotychczasowym i nowym klientom nowoczesne zwyżki producenta ISOLI, którego jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Wysięgniki koszowe w branży energetycznej wykorzystywane są przede wszystkim przy usuwaniu drobnych awarii sieci napowietrznych. Ze względu na specyfikę branży (prace wykonywane są najczęściej w terenie, poza drogami utwardzonymi) producent zwyżek ISOLI zaleca wybór modeli z napędem 4×4. W naszej ofercie mamy podnośnik koszowy MPT140 na podwoziu Nissan Navara. Warto również pamiętać o tym, że zwyżki do energetyki to najczęściej modele z pełną izolacją. O tym, jaki kosz do jakiej zwyżki wybrać pisaliśmy w artykule: „Zwyżka z koszem aluminiowym czy izolowanym?”

podnośnik koszowy 4x4

Zwyżka do montażu paneli fotowoltaicznych

Branża fotowoltaiczna przez ostatnie lata rozwijała się niezwykle dynamicznie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Aktualnie jest to gałąź gospodarki, która przeżywa prawdziwy boom. Wzrost zainteresowania zieloną energią, a do tego szereg dofinansowań unijnych do instalacji fotowoltaicznych sprawił, że jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać firmy trudniące się montażem paneli słonecznych. Jak sprawnie montować takie panele? Znakomicie sprawdzą się tu podnośniki koszowe producenta ISOLI. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szereg różnorodnych zwyżek różniących się budową, udźwigiem i zasięgiem – w celu wybrania najlepszej opcji dla siebie, zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Przeczytaj również artykuł: Zwyżki w branży fotowoltaicznej

Podnośniki koszowe dla branży dekarskiej

Ważnym sektorem dla producenta zwyżek ISOLI jest w Polsce również branża dekarska. Od kilku sezonów zauważamy w kraju prawdziwy rozkwit branży budowlanej. Możemy nawet zaryzykować, że Polska buduje się na potęgę – i nie chodzi już tylko o segment deweloperski. Również inwestorzy indywidualni coraz chętniej inwestują w budownictwo domków jednorodzinnych, zamiast w zakup gotowych mieszkań z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Budowlany boom ciągnie za sobą zapotrzebowanie dekarskie. I tu widzimy dla siebie dużą możliwość – coraz więcej zapytań spływa do nas od producentów i instalatorów dachów. Zwyżki koszowe wydają się bowiem doskonałym sprzętem do tego typu prac – duży zasięg, mobilność, odpowiedni udźwig – czego chcieć więcej?

zwyżka koszowa ISOLI PT180

Gama zastosowań podnośników koszowych jest ogromna. Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją zwyżek producenta Isoli dostępnych na naszej stronie i kontaktu z działem handlowym, który pomoże dobrać najlepszy sprzęt do Państwa zapotrzebowania, tak by maszyna okazała się przydatna nie tylko teraz, ale i w przyszłości. Odwiedź naszą stronę internetową i sprawdź, jakie zwyżki mamy w swojej ofercie!

Zajrzyj też do innych artykułów na naszym blogu:

  • Czyszczenie rynien po zimie z podnośnikiem koszowym
    Czyszczenie rynien po zimie nie musi być wcale trudnym zadaniem – o ile zdecydujemy się na wykorzystanie zwyżki. Dlaczego podnośnik koszowy dobrze sprawdza się przy takich pracach? Sprawdźmy!
  • Podnośniki koszowe do branży dekarskiej
    Jakie podnośniki najlepiej sprawdzą się do branży dekarskiej? Przegląd popularnych modeli!
  • Zwyżki w branży fotowoltaicznej
    Rosnące zainteresowanie Odnawialnymi Źródłami Energii sprawia, że firmy fotowoltaiczne chętnie inwestują w zakup nowych podnośników koszowych. Szerzej o zastosowaniu zwyżek w fotowoltaice piszemy w artykule.

1 thought on “Podnośniki koszowe – możliwe zastosowania”

  1. Pingback: Zwyżki do konserwacji mostów i wiaduktów – Isoli Polska

Comments are closed.

Facebook