Podnośnik koszowy do pielęgnacji zieleni

podnośnik koszowy zieleń kielce

Wiosna i lato to czas wzmożonej pracy dla przedsiębiorstw zajmujących się pielęgnacją zieleni miejskiej. Strzyżenie trawników i żywopłotów, pielęgnacja miejskich klombów, regulacja korony drzew – to wszystko wymaga nie tylko wprawy, ale też użycia odpowiedniego sprzętu. W dzisiejszym artykule opowiemy co nieco o zwyżkach wykorzystywanych do pielęgnacji zieleni miejskiej.

Rewitalizacja terenów zielonych  

W przestrzeni zielonej zmienia się coraz więcej – zarówno duże, jak i nieco mniejsze miasta aktywnie inwestują w rewitalizację terenów zaniedbanych, zdegradowanych, czy poprzemysłowych. Jak grzyby po deszczu rosną małe zielone perełki. Przykładem mogą być tutaj choćby Parki Kieszonkowe w Krakowie, Ogrody Dolne Zamku Królewskiego w Warszawie, zrewitalizowane Nabrzeże rzeki Oławy we Wrocławiu, czy Park Poniatowskiego w Łodzi. Popyt na zwyżki do pielęgnacji zieleni rośnie. Ilość zapytań o nowe podnośniki koszowe do pielęgnacji zieleni jest duża, co pokazuje że postrzeganie przestrzeni miejskiej zmienia się na naszych oczach. Nie chcemy już betonowych placów, które w każdym mieście wyglądają tak samo. Nie chcemy nawet nowoczesnych fontann. Ich miejsce coraz częściej zajmują miejskie łąki pełne wielokolorowych kwiatów, trawniki przeznaczone do wypoczynku (zasada mówiąca, że trawy deptać nie wolno powoli zanika), filtrujące powietrze krzewy i drzewa.

wysięgnik koszowy zieleń kielce

Podnośnik koszowy ISOLI w Przedsiębiorstwie Zieleni w Kielcach

W 2020 roku podnośnik koszowy marki ISOLI trafił do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach. Jest to zwyżka ISOLI PNT 220 NLX zamontowana na pojeździe Nissan Cabstar. Maksymalna wysokość podnoszenia w tym modelu to 20 metrów, zaś wysięg boczny wynosi 12 metrów. Kosz osobowy ma udźwig 250 kilogramów i może pomieścić dwie osoby dorosłe. Kosz wykonany z aluminium, obrót kolumny 4000. Podpory HE+H, skrzynka narzędziowa, system awaryjnego opuszczania zwyżki z poziomu kosza, zwyżka teleskopowa z trzema ramionami wysuwanymi

„Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach pozyskało podnośnik koszowy ISOLI PNT 220 NLX w listopadzie ubiegłego roku. Po przeprowadzeniu szkoleń i instruktażu z obsługi dla pracowników wykonujących, wysięgnik koszowy został skierowany do prac wykonywanych przez Spółkę. Najczęściej zwyżka producenta Isoli wykorzystywana jest przez nas do prac pielęgnacyjnych drzewostanu. Do tych zabiegów zaliczają się przede wszystkim cięcia techniczne, cięcia sanitarne oraz zdejmowanie posuszu, cięcia prześwietlające drzew. Podnośnik koszowy służy również do usuwania chorych i zagrażających bezpieczeństwu drzew. A także do mocowania specjalistycznych wiązań w koronie drzew, które skutkują poprawą ich stanu fitosanitarnego.” – informuje Rzecznik prasowy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach sp. z o. o. – Pan Marcin Batóg.

podnośnik PNT 220 NLX

Pielęgnacja zieleni ale nie tylko

Zakup zwyżki do przedsiębiorstw zieleni miejskiej to inwestycja, która zwraca się niezwykle szybko. Podnośniki koszowe mogą być bowiem wykorzystywane nie tylko do prac związanych z pielęgnacją zieleni, ale też do szeregu innych zadań.

Podnośnik koszowy ISOLI (w Przedsiębiorstwie Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach ) wykorzystywany był także podczas montażu dekoracji świątecznej na kieleckim deptaku – ulicy Sienkiewicza, oraz innych ulicach w centrum, do montowania iluminacji na  słupach oświetleniowych. Ze zwyżki producenta ISOLI korzystaliśmy też przy okazji rozwieszania flag narodowych z okazji świąt państwowych oraz flag z innych okazji ważnych dla miasta. Oprócz tego wysięgnik koszowy przydał się przy myciu szybów windowych na obiektach inżynierskich w Kielcach. Spółka korzysta z podnośnika koszowego Isoli również w trakcie prac remontowych na swoich obiektach. Zwyżka koszowa  ISOLI PNT 220 NLX cechuje się nowoczesnym designem oraz wysoką estetyką wykonania. Nie mniej, a może i nawet ważniejsze, są profesjonalne systemy bezpieczeństwa, które cenią nasi pracownicy, bo zapewniają im większy komfort pracy. Zwyżka koszowa Isoli doskonale wpisuje się w politykę posiadania nowoczesnej floty pojazdów specjalistycznych przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.”

Podnośniki koszowe ISOLI, choć są stosunkowo niedługo na rynku szybko zyskują popularność. Zwyżka PNT 220 NLX została zamówiona do Przedsiębiorstwa Zieleni w Kielcach i jak widzimy po czasie, sprawuje się tam znakomicie. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem zwyżki koszowej do podobnego zastosowania, zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Zajrzyj do innych artykułów na blogu ISOLI POLSKA:

  • Czyszczenie rynien po zimie z podnośnikiem koszowym
    Czyszczenie rynien po zimie nie musi być wcale trudnym zadaniem – o ile zdecydujemy się na wykorzystanie zwyżki. Dlaczego podnośnik koszowy dobrze sprawdza się przy takich pracach? Sprawdźmy!
  • Podnośniki koszowe do branży dekarskiej
    Jakie podnośniki najlepiej sprawdzą się do branży dekarskiej? Przegląd popularnych modeli!
  • Zwyżki w branży fotowoltaicznej
    Rosnące zainteresowanie Odnawialnymi Źródłami Energii sprawia, że firmy fotowoltaiczne chętnie inwestują w zakup nowych podnośników koszowych. Szerzej o zastosowaniu zwyżek w fotowoltaice piszemy w artykule.

1 thought on “Podnośnik koszowy do pielęgnacji zieleni”

  1. Pingback: Podnośnik koszowy 4×4 gdzie sprawdzi się najlepiej? – Isoli Polska

Comments are closed.

Facebook